Положення про діяльність класного колективу
ПОЛОЖЕННЯ ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ КЛАСНОГО КОЛЕКТИВУ
Життя та діяльність класного колективу будується на таких принципах:
- єдність і цілісність. Класний колектив організовує свою діяльність відповідно до загальної мети виховання.
- постійний рух уперед. А.Макаренко основним законом колективу вважав рух як форму його життя, а будь-яку зупинку – формою його смерті. Цей принцип реалізується завдяки використанню КТС, які сприяють залученню усіх членів колективу до певного виду діяльності.
- організація різноманітної діяльності. Оскільки передумовою формування особистості є діяльність, то саме цей принцип використовується для всебічного розвитку учня.
- формування почуття честі. Почуття честі пов’язане з почуттями обов’язку й відповідальності. Учень, який дорожить честю своєї школи, відповідальніше виконує свій обов’язок.
- збереження колективних традицій. Зважаючи на постійне оновлення класних колективів, актуальним стає збереження та примноження шкільних традицій, що роблять життя учнів цікавим та змістовним.
Одним із важливих напрямків у формуванні класного колективу є організація класного самоврядування, що сприяє розвитку школярів і встановленню хороших взаємовідносин між учнями колективу.
Перед кожним класним керівником постає важливе завдання – сформувати надійний актив, який став би його помічником в усіх справах класу, продемонстрував активність у роботі, був би прикладом для інших. Актив колективу – це ядро класного самоврядування. Актив класу – це виборні або уповноважені особи, яким колектив доручає планувати та організовувати роботу класу.
Кожен класний колектив обирає голову класного клективу. Голова класу представляє інтереси свого класу і підпорядковується Президенту. Голова колективу обирається строком на один рік повноважень. Від класу обираються представники у центри Парламенту.
Класний колектив планує свою роботу відповідно до виховного плану роботи школи, затверджуючи план роботи колективу на класних зборах.
У системі класного самоврядування діють комісії, які формуються з учнів класу:
1) комісія дисципліни та порядку
2) комісія дозвілля
3) спортивна комісія
4) санітарна комісія
Класне самоврядування НВК с.Здомишель відповідає структурі:
Класний керівник |
Староста класу |
Актив класу |
Комісія дозвілля |
Комісія дисципліни і порядку |
Голова класного колективу |
Санітарна комісія |
Спортивна комісія |
Організовуючи класне самоврядування, слід дотримуватися певних правил:
- забезпечувати участь у самоврядуванні більшості учнів, а не вузького кола активістів;
- підтримувати учнів та спвпрацювати з ними;
- надавати учням реальні права та обов’язки, спонукаючи до прийняття та реалізації рішень, які впливають на на життя школи;
- не обмежувати самоврядування окремими заходами (наприклад, днем самоуправління), важливо забезпечити реальну участь учнів в управлінні шкільними справами;
- не зводити самоврядування до одного лише самообслуговування: прибирання класів, території, чергування.